Şişman Kızım Nohut – Evrim Hepgün

0
195

2013 yılında Ramazan Bayramının arifesinde veterinerim ve aynı zamanda en yakın arkadaşlarımdan olan Erdal Şimşek ve ekibiyle bayramlaşmak için gittiğim, veteriner kliniğinin yakınında boynunda mavi taşması ile yaklaşık 2 aylık dişi bir kedi buldum. Bayram süresince veteriner kliniği kapalı olacağı için onu da alıp evin yolunu tuttum.

Bayram tatili süresince ve sonraki 2-3 hafta boyunca bir sahibi var mı diye etrafta araştırma yaptım. Sahibi olmadığını anlayınca sonraki 2 ay boyunca sahiplendirmek için epeyce uğraştım, sahiplendirme ilanları açtım. 3 aylık süre zarfında açtığım ilanlara ”artık oda bizim evimizin bir üyesi oldu” yazarak ilanları kapattım.

Onu eve getirdiğim günden itibaren, kendi yuvası olacağını bildiği için midir bilmem! kendini ev halkına kabul ettirdi. Her gece benim ile uyumaya başladı.

Adını Nohut koydum. Normalde kafasına buyruk yaşayan Nohut, gece olup yatak odasına geçince patileri ile elimi tutup kafanı avuç içime yerleştirip uyuyan, bana aşık bir kedoşa dönüştü. Evin tek kedisi olmak için elinden geleni yapan Nohut, evin diğer kedileri (fertleri) ondan önce kaka kabına gittiklerinde onlara nispet olsun diye kaka kabının önüne itina ile çiş yapmaktan hiç vazgeçmedi (vazgeçmeye de hiç niyeti yok).

O benim tekne kazıntım, asi gibi görünse de bana aşkından hiç vazgeçmeyen tatlı, şişman prensesim…

 

 

Evrim Hepgün

 

Not: Yitirdiğimiz canlarımızın bizim için ne kadar önemli olduğunu ve bize çok şey öğretiklerini unutulmaması için HEPGÜN Ajans Websitemize “Onların Hikayeleri” adlı bir köşe yapılmıştır. Sizlerde yitirdiğiniz canlar yada onların bizler için ne kadar değerli olduklarını yazip (1 adet hayvanınızın resmi, 1 adet kendi resminizi) denizgozludeli@hotmail.com veya info@hepgun.com adresine yollarsanız, sizinde paylaşımlarınızı HEPGÜN Ajans Websitemizde yayınlayalım. Unutmayınız ! HEPGÜN Ajans Websitesi Doğayı ve Hayvanları seven herkesin sitesidir. Yani hepimizindir.