Bizi Duyan Var Mı ?

0
229

Şu anda Istanbul Ahırkapı önlerinde ( Zeytinburnuna 1 mil, Bakırköye 2 mil uzaklıkta) demirlemiş bir hayvan taşıma gemisi var. Panama bandıral geminin ismi “Rahmeh” . Brezilya’dan hareketle Bandırma üzerinden Istanbula geldi. Gemi yaklaşık 20 gündür Istanbu’lda ve çevreye günde ortalama binlerce karasinek yayıyor. Alınan haberlere göre gemide her gün onlarca hayvan şarbondan telef oluyor ölenler de öğütülerek denize atılıyormuş Bu olay İstanbul’un göbeğinde göz göre göre yaşanıyor.

Benzer olay geçenlerde Samsun’da yaşandı, kimse sesini çıkartamadı.

Yakında okullar açılacak çocuklarınıza bu hayvan leşlerinin yedirilmeyeceğini garanti edebilir misiniz, Mehmetçiklere tükettirilmeyeceğini bilebilir misiniz, Sıradan bir lokantada önünüze sunulmayacağına emin olabilir misiniz?

Ko-medya uykuda olduğu için bu gemi ile ilgili hiç bir sitede haber yok ne yazık ki. Görgü tanıklarının iddialarına göre oldukça kötü bir koku da yayılıyormuş etrafa. Bu iddiaların araştırılması için gazetecileri göreve davet ediyoruz aksi takdirde tekne tutup geminin fotoğraflarını canlı yayında HAYTAP olarak biz yayınlayacağız.

Bu zavallı, son derece sosyalleşmiş insana yakin hayvanlari yemezseniz ölmezsiniz. Sizler tükettiğiniz için bu hayvanlar ÜRETİLİYOR ! O nedenle bu cehenneme giden yolculuklara çıkıyorlar. Lütfen artık sorgulamaya başlayın.

 

 

Haytap (Hayvan Hakları Federasyonu)